Rozstępy to dość powszechny problem z którym zmagają się kobiety, ale również  mężczyźni. Badania wskazują, że 90% kobiet w ciąży ma taki problem, 70% dziewcząt i kobiet i około 40% mężczyzn i chłopców. Głównymi powodami występowania rozstępów to: ciąża, zmiany hormonalne, okres dojrzewania, menopauza, nagłe zmiany wagi, nadwaga albo szybki przyrost masy mięśniowej. W wyniku szybkiego rozciągnięcia skóry dochodzi do naciągnięcia włókien kolagenowych, które pękają. W pierwszej fazie rozstępy są w kolorze różowosinawym, zgrubiałe, wyniosłe i zapalne, potem w fazie drugiej, mniej więcej występującej po pół roku są białoperłowe, zapadnięte, zmarszczone. Walka z rostępami jest długa i żmudna, ale działania podjęte wcześniej są dużo skuteczniejsze i szybciej widoczne.

Kremy na rozstępy

Krem na rozstępy to sprawdzony i skuteczny sposób na zniwelowanie ich, rozjaśnienie i zredukowanie. Wcześniej zastosowany daje zadawalające efekty. Krem na rozstępy nie tylko spłyci je i wygładzi, ale również zapobiegnie powstwaniu nowych. Watro stosowanie kremów uzupełnić peelingami, gimnastyką i odpowiednią dietą. Efekty można zauważyć po kilku tygodniach: dobrze nawilżona skóra, słabnie uczucie napięcia, skóra staje się elastyczna, jędrna i gładka, zmiany stają się bledsze i zdecydowanie mniej widoczne, ale przede wszystkim nie powstają nowe.

Krem na rozstępy – jak wybrać?

krem strialys to nowe, innwowacyjne serum na rozstępyNa rynku jest ogromny wybór zarowno pod względem jakościowym, jak również pod względem ceny. Zwykle stajemy przed dylematem, który krem wybrać. Bardzo dobre rezultaty stosowania daje krem na rozstępy – Strialys. działa wielopłaszczyznowo, zarówno nawilżająco, jak również wzmacniająco, regenerująco, ujędrniająco i odżywiająco. Dzięki temu jest barzo efektywny i skuteczny w działaniu. Ma przyjemną konsystencję, świetnie się wchłania i jest lekki, stąd stosując go nie ma się uczucia nadmiernej tłustości skóry. Istotnym argumentem przemawiającym za stosowaniem Stialysu jest jego skład, gdyż jest on złożony wyłącznie ze składników naturalnych. Jest najbardziej skuteczny w profilaktyce ioraz zwłaszcza w pierwszej, zapalnej fazie rozstępów.

Warto również dostosować wybór kremu nie tylko do wieku osoby, czy powodu z jakiego powstały rozstępy, ale również ze względu na miejsce gdzie powstały rozstępy i tak na przykład olejek na rozstępy na piersiach będzie najbardziej skuteczny w przypadku wystąpienia tego defektu na biuście, zwłaszcza u kobiet w ciąży czy u dojrzewających dziewcząt.

Krem na rostępy – skuteczne składniki

Ważnym elementem na który należy zwrócić uwagę przy wyborze kremu jest jego skład. Dobre kremy na rozstępy powinny zawierać:

  • kofeina – pobudza mikrokrążenie, ma właściwości drenujące i ujędrniające
  • związki krzemu- skutecznie zwalczają różowosine rozstępy, odbudowują tkankę łączną, zwiększają poziom nawilżenia
  • witaminy: D, E, C, A – nadają sprężystości, elastyczności i równocześnie miękkości skórze, przeciwdzałają procesom starzenia się skóry
  • wyciąg z żeń-szenia – działa wzmacniająco
  • wyciągi naturalne, na przykłąd ekstrakty z bluszczu pospolitego, aloesu, ruszczyka kolczastego, świecznicy groniastej – mają działanie odżywcze, budujące, wzmacniające i nawilżające.

Warto więc zaniim dokonamy wyboru kremu, dokładnie przeczytać jego skłąd, przemyśleć do jakich partii ciała zastosujemy krem, gdyż często warto zdecydować się na kremy specjalne dedykowane piersiom, brzuchowi, udom czy pośladkom. Z doświadczenia wiadomo, że wyższa cena wcale nie oznacza wyższej jakości, okazuje się, że preparaty z odpowiednim składem, mogą być nawet zaskakująco tanie. Nie można zapominać o regularnym stosowaniu wybranego preparatu, najlepiej codzienne rano, po prysznicu. Wtedy składniki aktywne najlepiej się wchłaniają. Kremy na rozstępy to bardzo skuteczny i bezinwazyjny sposób.