Depilacja przy użyciu lasera jest bardzo wygodną, a przede wszystkim skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia z całego ciała. Zabieg taki przeznaczony jest w szczególności dla osób, u których po innych metodach depilacji występują podrażnienia, wrastanie włosków czy tworzenie się grudek. Depilacja laserowa z kolei takich skutków nie powoduje, a dodatkowo usuwa owłosienie na długi czas. Korzystanie z tego typu depilacji przeznaczone jest więc dla osób, które chcą pozbyć się owłosienia szybko i na stałe, chcą zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji, a także zmniejszyć potliwość.

Czym jest Laser Vectus?

Jednym z najlepszych urządzeń do depilacji laserowej jest laser Vectus, który doskonale sprawdza się zarówno pod kątem skuteczności działania, szybkości, bezpieczeństwa, jak i komfortu pacjenta. Jego działanie polega na tym, że głowica lasera emituje światło wnikające w głąb skóry. Tam absorbowane jest jedynie przez łodygę włosa i znajdującą się w nim aktywną melaninę. Wywiera to wpływ na uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego, który ulega zniszczeniu i z reguły nie odrasta.

Jak przygotować się do depilacji laserem?

Do zabiegu należy się właściwie przygotować – co zająć może dłuższy okres czasu. Przede wszystkim, pół roku przed wykonywaniem zabiegu zrezygnować należy z doustnych kuracji retinoidami, a trzy tygodnie przed zabiegiem, także z maści zawierających ten składnik. Miesiąc przed, zaprzestać trzeba także depilacji i opalania, a dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić leki i zioła uwrażliwiające na światło.

Tuż po zabiegu również należy przestrzegać kilku zasad. Unikać wówczas trzeba gorących kąpieli, sauny, basenu, stosowania na skórę preparatów zawierających alkohol lub spirytus, złuszczania naskórka oraz na trzy tygodnie zaprzestać opalania i stosowania samoopalaczy.

Depilacja laserowa Vectus - nowoczesny sprzęt do usuwania owłosieniaDlaczego warto? Depilacja laserowa Vectus w Gdyni

Jak można zauważyć, przygotowania do zabiegu i postępowanie po jego wykonaniu jest czasochłonne. Dodatkowo, jeden zabieg zwykle nie jest wystarczający by całkowicie usunąć włoski i trzeba go kilkukrotnie powtórzyć. Jednakże, takie laserowe usuwanie owłosienia posiada wiele zalet, które z pewnością zrekompensują trudy związane z przygotowaniami do jego wykonania. Przede wszystkim, jest ono bardzo skuteczne i długo pozwoli cieszyć się gładką skórą, minimalizując także ryzyko wzrostu włosków. Nowoczesne lasery pozwalają także na bieżąco, podczas zabiegu, dostosowywać poszczególne parametry oraz korygować ustawienia, a tym samym zachować wysoki poziom bezpieczeństwa. Mogą również badać poziom melaniny w skórze, co pozwala na niemal całkowite wyeliminowanie ryzyka oparzenia. Maksymalizuje to skuteczność zabiegu i osiągane efekty. Ponadto, zabieg laserowego usuwania owłosienia jest bezbolesny, co możliwe jest dzięki właściwościom chłodzącym urządzenia służącego do depilacji. Efekty zobaczyć można już po pierwszym zabiegu. Dla pełnej satysfakcji trzeba co prawda wykonać od 4 do 6 zabiegów, jednak trwają one krótko, a po całej serii owłosienie zostaje całkowicie usunięte, a efekt ten utrzymuje się bardzo długo.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Laserze Vectus? Zajrzyj tutaj: https://togethermagazyn.pl/laser-vectus-skuteczna-depilacja-laserowa-gdyni/

Depilacja laserowa jest więc dobrym sposobem pozbycia się niechcianego owłosienia z całego ciała. Skorzystać z niej mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania. Są to:

  • ciąża,
  • opalona skóra,
  • stosowanie leków światłouczulających,
  • nowotwory,
  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu wykonywania depilacji.

Zabieg jest dostępny w renomowanym gabinecie kosmetologicznym w Gdyni. Zapisz się już dziś na pierwszy z nich:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl

Jak można zauważyć, z depilacji laserowej skorzystać może niemal każdy, ciesząc się gładką skórą. Depilacja taka jest skuteczniejsza aniżeli inne formy usuwania włosków, gwarantując lepsze efekty. Warto więc z niej skorzystać w profesjonalnych klinikach, gdzie odpowiednio przeszkolony personel, zabieg ten wykona właściwie, skutecznie i szybko.