Cellulit od zarania dziejów największa zmora kobiet. Zazwyczaj pojawia się stopniowo. Na początku wzdłuż ud lub lekko na brzuchu. Rzadko na takim etapie postanawia się z nim walczyć, ponieważ jest go mało i na pierwszy rzut oka go nie widać. Co się stanie, jeśli wraz z upływem miesięcy zajmie większą powierzchnie ciała i z jego ukryciem nie będzie już tak łatwo? Jakie środki lub metody zastosować?

Cellulit na brzuchu zazwyczaj dotyczy kobiet, które w szybki sposób straciły nadmiar kilogramów lub w niedalekiej przeszłości urodziły dziecko. Innymi przyczynami cellulitu na brzuchu jest brak ruchu i bierny tryb życia, nadmiar cukrów prostych i soli w diecie, problemy z krążeniem czy zbyt duża ilość hormonu stresu. Kortyzol wydzielany jest przez korę nadnerczy. Produkuje on stężenie glukozy we krwi. Zbyt wysoki poziom może doprowadzić do otyłości w okolicy brzucha. Związku z czym jego uregulowanie jest bardzo trudne, a jeszcze bardziej problematyczne jest pozbycie się brzydkich skaz. Kłopotliwa może się okazać walka z cellulitem w sytuacjach, gdy nałogowo palimy papierosy i mamy poważną wadę postawy. Mimo wszystko zminimalizowanie cellulitu jest możliwe. Wystarczy ciut cierpliwości i systematyczności.

Czytaj Jak pozbyć się cellulitu wodnego?

Aby zmniejszyć ilość cellulitu na brzuchu należy wprowadzić do codzienności kilka istotnych przyzwyczajeń. Po pierwsze, spożywać regularnie posiłki najlepiej 5 razy dziennie. Z diety wyłączyć słodycze i owoce o wysokiej zawartości cukrów prostych. Natomiast warto zamienić białe pieczywo na ciemne, które zawiera spore ilości błonnika. Co więcej, w ramach przekąsek spożywać świeże warzywa. Istotne jest także picie co najmniej dwóch litrów wody. Jednak dieta to nie wszystko. Dla lepszych rezultatów należy 3-4 razy, a w razie możliwości nawet i więcej, wykonywać gimnastykę w postaci biegania, jazdy na rowerze, przysiadów z obciążeniem lub też brzuszków.

Bardzo skutecznym okazuje się robienie tzw. planka. A więc ćwiczenia, które modeluje mięśnie brzucha. Ponadto, wzmacnia ramiona i nogi oraz polepsza stan kręgosłupa. „Deskę” powinno się wykonywać raz dziennie przez 15 minut. Aby pozbyć się cellulitu, można a nawet trzeba korzystać z różnego rodzaju kosmetyków, które będą doskonałym uzupełnieniem. Nowością na rynku jest krem antycellulitowy Vialise, który przywraca prawidłowe krążenie,wzmacnia tkanki, spowalnia proces starzenia się skóry, przyśpiesza rozpad tłuszczów, utwardza naczynia krwionośne oraz wygładza i ujędrnia skórę.

Zobacz też http://zwalczamy-cellulit.pl/czy-kremy-cellulit-sa-skuteczne/