Cellulit może dotykać kobiety w każdym wieku, o dowolnej sylwetce i wadze. Jeśli wierzyć faktom, ma go 90% kobiet. Znalezienie najlepszego kremu antycellulitowego na pośladki, uda i inne dotknięte obszary może być prawdziwym problemem. Ale na rynku jest mnóstwo produktów i wystarczy wybrać ten, który będzie na nas działał. 

Co to jest cellulit?

Cellulitem nazywamy tłuszcz, znajdujący się pod skórą, który jest nierówny i serowaty. Z jego powodu kobieta może być zestresowana, zaniepokojona, zmartwiona, a czasami nawet zażenowana. Teraz możemy się zastanowić, jak zwalczyć cellulit. Wiele kobiet szuka magicznych pigułek, zastrzyków, mikstur, okładów, rollerów, a nawet zabiegów. Mogą być one niekiedy bardzo kosztowne. Najważniejsze jest to, by przestrzegać zdrowej, niskotłuszczowej diety, regularnych ćwiczeń i stosować krem antycellulitowy. Wybierając odpowiedni krem, warto sprawdzić dokładnie listę składników. Wtedy będziemy wiedzieć, czy rzeczywiście jest on skuteczny. Nie jest to wcale takie trudne.

Jakie składniki ma mieć idealny krem?

krem na cellulitAby uniknąć przerażających efektów ubocznych i wysokich kosztów, wiele osób decyduje się na krem. Jest on zaprojektowany w klinice. Powinien mieć sprawdzone składniki. Wtedy z pewnością skutecznie rozbije tłuszcz i uwolni toksyny. W zależności od mieszanki, niektóre kremy mogą mieć też właściwości wzmacniające kolageny.
Przede wszystkim idealny krem powinien posiadać następujące składniki:

  • retinol,
  • kofeina,
  • mentol,
  • l-karnityna.

Jak działa krem?

Retinol jest jednym z najważniejszym składników w kremie na cellulit. Udowodniono klinicznie, że redukuje cellulit. Po pewnym czasie retinol może odmłodzić komórki skóry i wspomaga włókna tkanki łącznej. Wiele kremów antycellulitowych zawiera też kofeinę. Zwiększa ona krążenie krwi w organizmie. Kiedy kofeina jest aplikowana miejscowo, wchodzi do organizmu przez skórę  i zaczyna stymulować przepływ krwi. Gdy krew krąży prawidłowo, lepiej rozpuszczają się tłuszcze i uwalniane są toksyny. Ponadto kofeinę stosuje się przy zaciskaniu skóry. Niektórzy producenci dodają też mentol do takich kremów, z tego samego powodu. Chociaż uważa się, że mentol pobudza krążenie krwi, nie ma badań klinicznych, uzasadniających to twierdzenie. Na szczęście mentol ma dodatkową zaletę łagodnego chłodzenia skóry. Z kolei L-karnityna jest powszechnie dodawana do kremów antycellulitowych. W ludzkim organizmie występuje naturalnie na powierzchni skóry. Jest syntetyzowana w laboratoriach i dodawana do kremów. Zwiększa zdolności organizmu do metabolizowania tłuszczów. Gdy organizm rozpuści komórki tłuszczowe, istnieje mniejsze ryzyko, że powstanie cellulit.

Jak stosować kremy?

Większość producentów zaleca przetestowanie kremu na niewielkim obszarze, przed jego regularnym stosowaniem. Aby to zrobić, należy wykonać następujące czynności. Na ciało należy nałożyć niewielką ilość kremu. Następnie należy odczekać dzień, aby sprawdzić, czy pojawiła się jakakolwiek reakcja. Jeśli jesteśmy uczuleni, mogą się pojawić czerwone guzki lub wysypka. Kiedy nie ma reakcji alergicznej, możemy bezpiecznie stosować dany krem. Należy nałożyć niewielką ilość kremu na konkretny obszar i masować. Powtarzajmy tak często, jak nakazuje ulotka. Niektóre badania wykazały, że energiczny masaż może pomóc w pobudzeniu przepływu krwi. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosujmy okrężne ruchy. Jeśli potrzebna jest większa ilość kremu, śmiało go nałóżmy. Pamiętajmy, że krem antycellulitowy musi całkowicie wyschnąć, zanim nałożymy ponownie ubranie.

Przeczytaj więcej: Dobry krem na cellulit – Skuteczna walka z cellulitem