Wielu osobom oczyszczanie jelit kojarzy się jako zabieg, mało przyjemny i inwazyjny. Hasło to budzi skojarzenie z lewatywą, środkami przeczyszczającymi, po których godziny spędzamy w toalecie i wychodzimy z niej pozbawieni sił.

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że na co dzień często zaniedbujemy właściwe odżywianie i zdrowy styl życia, a w związku z tym w naszych jelitach gromadzą się toksyny i złogi, które nam szkodzą i mają destrukcyjny wpływ na stan naszych jelit, funkcjonowanie układu pokarmowego, mogą mieć związek z problemami takimi jak zaparcia, biegunki, niestrawność, refluks.  Rezygnujemy jednak z detoksu, bo nie chcemy działać tak radykalnie, by nie zaszkodzić sobie w ten sposób.

Jak oczyścić jelita

W rzeczywistości, by przeprowadzić oczyszczanie jelit, nie musimy traktować się w tak radykalny sposób. Można sobie z tym poradzić w sposób łagodny i nieinwazyjny. Jak to zrobić? Rozwiązaniem zdecydowanie nie będą apteczne chemiczne środki przeczyszczające – te zadziałają skutecznie, ale gwałtownie. Jeśli zależy nam na łagodnym działaniu – recepty szukajmy w świecie ziół.

Zioła stosowane są od wieków w różnych dolegliwościach. Regularnie stosowane potrafią leczyć, wzmacniać, wspomagać funkcjonowanie naszego organizmu, dlatego warto je mieć w swojej domowej apteczce i regularnie stosować. Będą też świetnym wsparciem w procesie oczyszczania jelit. Ponieważ większość z nas nie zna się na ziołolecznictwie, nie kupujmy rzecz jasna przypadkowych ziół.

Najlepszym rozwiązaniem będą gotowe, specjalistyczne mieszanki ziołowe. Mają one w składzie zwykle kilka składników, dobranych tak, by uzupełniały swoje działanie i jak najlepiej wspomagały proces oczyszczania organizmu. Ważne, by były to mieszanki oparte wyłącznie na naturalnych składnikach ziołowych, bez zbędnych syntetycznych dodatków, barwników. Istotną rzeczą jest stosowanie się do zaleceń producenta co do ilości stosowanych ziół i częstości przeprowadzania kuracji.

Zioła na oczyszczanie jelit

Przykładem udanej kompozycji ziołowej jest Fibra Vitale. W jej skład wchodzą trzy idealne podczas oczyszczania składniki. Nasiona babki płesznik znane są od dawna ze swych właściwości regulowania pracy jelit w bezpieczny i łagodny sposób. Drugim składnikiem aktywnym są nasiona siemienia lnianego, znane wielu osobom będącym na diecie – działające osłonowo i łagodząco na dolegliwości przewodu pokarmowego, niezwykle odżywcze i pełne zdrowych kwasów tłuszczowych. Kompozycję tę uzupełniają łupiny babki jajowatej, które pobudzą pracę jelit i pomogą im w usuwaniu złogów i niestrawionych resztek.

Stosowanie tej mieszanki wspomoże funkcjonowanie układu pokarmowego, sprawiając, że zapomnisz o dolegliwościach takich jak zaparcia, wzdęcia, uczucie ciężkiego brzucha i niestrawność. Poczujesz się lekko, szybko poprawi się stan Twojej skóry, wzrośnie poziom energii życiowej. Pamiętajmy, by po jednorazowym oczyszczaniu nie osiąść na laurach – starajmy się odżywiać zdrowiej i regularnie przeprowadzać ziołowe kuracje, by nasze ciało jak najdłużej funkcjonowało bez zarzutu.