Cellulit powstaje w wyniku nieprawidłowego krążenia krwi i złego przepływu limfy. Przerośnięta tkanka tłuszczowa tworzy pod skórą nierównomierne i bolesne grudki. Aby zwalczyć chorobę, potrzebna jest aktywność fizyczna i lekkostrawna dieta. Przede wszystkim jednak konieczna jest systematyczna i odpowiednia pielęgnacja ciała – dobry masaż  i skuteczny krem na cellulit. Starania należy podjąć od razu, kiedy zaczyna się pojawiać pomarańczowa skórka. W innym wypadku choroba będzie postępowała, a kiedy wejdzie w stadium zaawansowane, nie pomogą nam już żadne kremy ani diety.

Masaż

Krem antycellulitowy obkurcza naczynia krwionośne i wzmacnia skórę. Masaż musi być intensywny, żeby pobudzić krążenie krwi. Wmasowanie kremu zwiększa skuteczność zawartych w nim składników aktywnych. Jak masujemy? Brzuch masujemy zawsze od lewej strony do prawej. Okrężnymi ruchami, aż skóra się zaróżowi. Następnie łapiemy fałd skóry i przesuwamy przesuwamy go w dół. Nogi masujemy podobnie, przepychając fałd skóry do góry. Masaż należy wykonywać systematycznie, inaczej nie będzie efektów, najlepiej dwa razy dziennie.

Krem antycellulitowy

Dobry i efektywny krem na cellulit obkurcza naczynia krwionośne i wzmacnia skórę. Warto pomyśleć o kosmetyku, który naprawdę działa. Dobry krem antycellulitowy powinien być wzmacniający i odżywiający, czyli powinien zawierać jak najwięcej substancji aktywnych. Powinien być oparty na naturalnych składnikach. Nie powinien zawierać sztucznych składników, które nie docierają do głębokich warstw skóry, jedynie ją pudełko sinialoblepiają działając na wierzchu. Jednocześnie wysuszają i podrażniają. Jakie więc składniki powinien zawierać?

 • Spalające tłuszcz. Kofeina jest najczęściej wykorzystywanym składnikiem każdego dobrego kremu na cellulit, ponieważ nie tylko redukuje ilość tkanek tłuszczowych, ale też zapobiega powstawaniu nowych. Inne pomocne składniki to karnityna, koenzym A, cynamon.
 • Usuwające toksyny, ponieważ one powodują dalszy rozrost lipidów. Tu również dobrze działa kofeina, ale może to być też ekstrakt z bluszczu lub  kasztanowca.
 • Wzmacniające mikrokrążenie, tak, aby toksyny były sprawnie usuwane. Zaradzi na to ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg. I kofeina. Wyciąg z alg działa też ujędrniająco i odżywiająco na skórę.

Wszystko to zawiera krem antycellulitowy Sinial. to nowoczesny i niezwykle efektywny krem antycellulitowy, który zawiera tylko naturalne aktywne składniki, o których już wspomnieliśmy, a które stosowane systematycznie pomogą rozprawić się z chorobą. Są to:

 • kofeina, która działa kompleksowo na wszystkie przyczyny powstawania pomarańczowej skórki,
  ekstrakt z guarany, który wzmacnia działanie kofeiny. Guarana bogata jest w szereg związków, usuwających komórki tłuszczowe, a także pobudzających drenaż limfatyczny,
 • ekstrakt z alg, który działa odżywiająco na skórę,
 • ekstrakt z bluszczu pospolitego wzmacnia , poprawiają mikrokrążenie i ujędrnia skórę,
 • ekstrakt z bylicy boże drzewko tonizuje i wzmacnia skórę. Pomaga też w procesie redukowania komórek tłuszczowych,
 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego wzmacnia i uszczelnia ,
 • ekstrakt z kasztanowca usuwa toksyny i nadmiaru wody z tkanek,
 • rutyna wzmacnia i uszczelnia , a do tego działa przeciwzapalnie.

Ruch

Ćwiczenia, które także wspomagają krem antycellulitowy pobudzają krążenie krwi i spalają tkankę tłuszczową. Aby osiągnąć sukces, należy ćwiczyć systematycznie. Najlepiej działają pływanie, aerobik, jazda na rowerze, a także brzuszki, nożyce i przysiady.

Dieta

Dieta powinna opierać się na  4–5 posiłkach dziennie i rezygnacji z potraw tłustych i smażonych. Proces wspiera picie dużej ilości płynów, szczególnie pomocna jest zielona herbata. Posiłki powinny być bogate w witaminy A, B, C, D, E i K, a także kwas foliowy, żelazo, wapń, magnez i cynk.

Jak już wspominaliśmy, samodzielne usuniecie cellulitu w przypadku zaawansowanego stadium choroby jest niemożliwe. Dlatego warto zabrać się za działanie póki czas , należy jednak pamiętać, że przypadkowe stosowanie kremu na cellulit od przypadku do przypadku nie pozwoli osiągnąć efektów. Tylko systematyczne stosowanie kremu antycellulitowego, wsparte ćwiczeniami i dietą gwarantuje nam pełen sukces.

Szukasz więcej informacji? Odwiedź: kremynacellulit.com.pl