Zabiegi pod oczy są bardzo szerokim i szybko rozwijającym się działem medycyny estetycznej. Z jednej strony wynika to rozwoju nauki i techniki, a z drugiej z coraz większych potrzeb pacjentów. Nie ulega bowiem wątpliwości, że oczy są wizualnie najważniejszą częścią naszej twarzy. To właśnie na nie pierwsze zwracamy uwagę, patrząc na innych ludzi i to one determinują najczęściej nasze pierwsze wrażenie o danej osobie.


Pielęgnacja okolic oczu – zabiegi z oferty medycyny estetycznej.

Jak już wcześniej wspomniano, dział ten jest bardzo szeroki i szybko rozwijający. Każdego roku powstają nowe zabiegi, stare są udoskonalane lub w ogóle znikają. Ciężko jest więc wymienić wszystkie dostępne metody, można spróbować podać najpopularniejsze zabiegi na skórę w okolicach oczu. Są to odpowiednio:

  • Mobilift.
  • Emerge.
  • Dermapen/ Mezopen.
  • Ultradżwięki.
  • Pollogen Legend.
  • Maximus.
  • Surgen.
  • Masaże.

Usuwanie cieni pod oczami – wskazanie do zabiegu Pollogen Legend – Maximus oraz Surgen.

Ciekawym i innowacyjny urządzeniem stosowanym jako pielęgnacja okolic oczu jest Pollogen Legend. Umożliwia on wykonanie dwóch zabiegów – Maximus oraz Surgen. U podłoża ich działania leży stymulacja skóry do naturalnego procesu jej regeneracji. Uzyskiwane jest to dzięki działaniu fal dźwiękowych. Miejscowo podgrzewają one tkanki i stymulują właśnie taki efekt. Zabiegi Maximus i Surgen są w pełni bezpieczne i komfortowe dla pacjenta.

Likwidacja cieni pod oczami laserem – innowacja i skuteczność zabiegu Emerge.

Likwidacja cieni pod oczami leserem jest bardzo innowacyjną, a zarazem skuteczną metodą, możliwą do zastosowania dzięki urządzeniu Emerge. Idea zabiegu podobnie jak wyżej opiera się na celowanym podgrzewaniu tkanek i wyzwalaniu procesu regeneracji.

Wykorzystanie lasera pozwala jednak na uzyskanie w stosunku do fal dźwiękowych większej precyzji, a tym samy skuteczności. Efekt zabiegu Emerge może być widoczny już po pierwszej sesji.

Zabiegi pod oczy – Dermapen/Mezopen oraz ultradźwięki.

Wspólny mianownikiem tych trzech metod jest stymulowane wchłanianie serum regeneracyjnego. Ma to za zadanie poprawienie jego profilu działania, a tym samy skuteczności i szybkości pojawienia się pierwszych efektów. Metody charakteryzują się oczywiście pełnym bezpieczeństwem oraz komfortem dla pacjenta.

Sposoby na cienie pod oczami – wykorzystanie urządzenie Mobilift.

Sztandarowy zabieg pod oczy opiera się na stymulacji regeneracji skóry, nie inaczej jest w przypadku urządzenie Mobilift. W jego przypadku wykorzystywane jest ku temu działanie mechanicznego masażu. Oprócz świetnych efektów kosmetycznych zabieg charakteryzuje się przyjemną i odprężającą regeneracją dla pacjenta.

Naturalny zabieg pod oczy – masaże.

Usuwanie cieni pod oczami możliwe jest dzięki metodom naturalnym, ale tylko w przypadku ich profesjonalnego wykonania. Przykładem może być masaż, którego poprawne wykonanie może dać spektakularne efekty kosmetyczne i co równie ważne pozostawić pacjenta w stanie głębokiej relaksacji i uspokojenia fizycznego i duchowego.